Cali

Program

Harita

Kondisyon

Görseller

Fiyat

1.Gün Bogota – Varış

 Bogota Eldorado Havalimanı dış hatlar geliş terminalinden kaşılama bizleri bekleyen Türkçe konuşan tercumanımız ve özel otobüsümüz ile Hotelimize ulaşıyoruz, alacağımız koktelin ardından odalara yerleşme.

Geceleme Bogota daki otelimizde

 

2.Gün Bogota - Cali

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Bogota’nın en eski bölgesi olan La Candelaria bölgesi gezisi: Kolomb öncesi döneme ait 35 bin parça eserin ergilendiği Altın Müzesi gezisi, Bolivar Meydanı, Adalet Sarayı, Kongre Binası ve El Sagrario Şapeli, ünlü Kolombiyalı ressam Fernando Botero’nun eserleri ile birlikte Dali, Monet ve Van Gogh un eserlerinin sergilendiği Botero Müzesi gezisi.

Öğle yemeğinden sonra, teleferik ile çıkacağımız Monserrate tepesi ziyareti ve ardından Eldorado Havalimanı iç hatlar gidiş terminaline transfer. Avianca hava yollarının AV9223 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 20:13 da Bogota’dan hareket ediyoruz ve 21:21 de Cali’ye varıyoruz.

Geceleme Cali deki otelimizde.

 

3.Gün Cali

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, tropikal iklimin meşhur çiçeği olan Orkid parkına gideceğiz. 7400 metrekarelik bu park da çeşitli orkidlerin tüm ihtişamını görmenin yanı sıra, bakımları, teorik ve pratik atölye çalışmaları hakkında bilgi alacağız. Daha sonra deniz seviyesinden 1474 metre yükseklikte olan Kristal tepesinde 26 metre yüksekliğindeki Cristo Rey heykelini ziyaret edeceğiz. Bu heykel Rio de Janeiro daki meşhur Cristo Redentor heykelinden sadece 12 metre daha kısadır. 464 ton ağırlığındaki bu heykel Cali’yi yukardan seyreder. Tepe inişimizde San Antonio semtine uğrayıp öğle yemeğimizi kristal tepesi inişinde bulunan Calinin en eski semti olan San Antonio’da alacağız. 5000 aşkın dısco nun olduğu Cali dünyanın Salsa dansı başkentidir. Bu dansı, tarihini ritmini öğrenmek için şehirde bulunan birçok dans okulundan en eskisi olan Deligrio ya gideceğiz.

Geceleme Cali deki otelimizde.

 

4.Gün Cali - Armenia

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, özel otobüsümüz ile Cali’den 1,5 saat uzaklıkta olan Amaime kasabası sınırlarındaki Şeker Kamışı Müzesini (Museo de la Caña de Azúcar) ziyaret edeceğiz. Cali tarihinde önemli yeri olan Şeker kamaışının islenmesi zenci kölerin kullanılması ve makinaların tarih içerisinde nasıl evrim gösterdiğini göreceğiz. Müze çıkışında alacağımız öğle yemeğinin ardından 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Armenia ya otelimize varıyoruz.

Geceleme Armenia daki otelimizde.

 

5.Gün Quindio

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Armenia nın da içinde bulunduğu Quindio departmanında Dünyanın en meşhur kahvesi olan Kolombiya kahvesi hakkında detay bilgisinin alınacağı Ulusal Kahve Parkını ziyaret edeceğiz. Burda kahvenin ağaçdan soframıza kadar hikayesin öğrenecek işlemler ellerinizle yapma şansı yaşayacaksınız. Park içerisinde alacağımız öğle yemeğimizin ardından kelebek parkını ziyaret edeceğiz.

Geceleme Armenia daki otelimizde.

 

6.Gün Armenia – Salento – Cartagena

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Armenia ya 1 saat uzaklıktaki Salento kasabasını ziyaret edeceğiz. Bu kasaba sizlere tipik bir kahve üreticisi kasabasının nasıl olduğuna dair çok güzel bir örnek verecektir. Öğle yemeğimizin ardından Armenia havalimanına gidiyoruz. Bogota aktarmalı olarak Avianca hava yollarının AV9844 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 18:05 da Armenia’dan Bogota’ya hareket ediyoruz ve 19:12 de Bogota’ya varıyoruz. Yine Avianca hava yollarının AV8486 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 20:10 da Bogota’dan Cartagena’ya hareket ediyoruz ve 21:44 de Cartagena’ya varıyoruz.

Geceleme Cartagena’daki otelimizde.

 

7.Gün Cartagena

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Cartagena şehir gezisi. Koloniyal mimarisi, rengarenk balkonları ve tarihi kapıları ile Cartagena gezisi: San Felipe kalesi, La Popa Tepesi, UNESCO Dünya Mimarisi Listesinde yer alan eski şehir merkezi, San Pedro Claver Kilisesi ve Meydanı, Boliver meydanı. Gezimiz eski şehir kısmını araştan inerek yürüyerek yapacağız. Yürüyüşümüz sırasında engizisyon müzesini ziyaret edip Cartagena hakkında Sömürge ve Esirlik konularında bilgi alacağız.

Geceleme Cartagena daki otelimizde.

 

Cartagena hakkında daha fazla bilgi almak için http://whc.unesco.org/en/list/285 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

8.Gün Cartagena – Tespih (Rosairo) Adası

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, saat 9am de tespih adalarından bir olan özel adamıza doğru sürat teknemiz ile hareket edeceğiz. Bir saat sürecek zevkli bir yolculuğun ardından cennetten bir parça olan adamıza ulaşıyoruz. Burda plajdan mümkün olduğunca faydalanmak ve rahatlamaktan başka hiçbir kayğınız olmayacak. Öğle yemeğimizi adada; özel balık ve deniz ürünlerinden yaptıkları bir menü olarak aldıktan sonra akşam 5pm de Cartagena ya geri dönüyoruz.

Geceleme Cartagena daki otelimizde.

 

9.Gün Cartagena - Bogota

 Kahvaltımızın ardından Cartagena havalimanına transfer. Avianca hava yollarının AV8559 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 13:27 da Cartagena’dan hareket ediyoruz ve 14:57 de Bogota’ya varıyoruz.

 

Opsiyon 1. Bogota Eldorado uluslar arası havalimanına transfer.

Opsiyon 2. Bogota airport hotel de konaklama.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

• Kolombiya Havayolları Avianca tarifeli seferi ile Bogota-Cali, Armenia-Santa Marta, Cartagena-Bogota ekonomi sınıfı uçak bileti

• Alan-Otel-Alan Transferleri

• Klimalı otobüsler İle Şehirlerarası Tüm Transferler

• Panoramik Şehir Turları

• Tekne turu

• Belirtilen otellerde double konaklamalarda

• Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri

• Türkçe Rehberlik Hizmeti

• Havalimanı vergisi

 

 Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

• Kaza ve Sağlık Sigortası

• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar

• Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

• Bahşişler

 

Please inquire for a custom quote. The price is customized based on final hotel choices, travel dates, and other custom preferences.

Lütfen size özel teklif için istekte bulunun. Nihai fiyat; otel seçenekleri, seyahat tarihleri, ve diğer özel tercihlerine göre belirlenmektedir.

Por favor, pregunte para un presupuesto personalizado. El precio es personalizado basado en opciones finales de hoteles, fechas de viaje, y otras preferencias personalizadas.

CONTACT

ENG

TR

Gulden Tour

Destination by Ana Gulden

+57.318.436.0870

QUIENES SOMOS

LISTA de TOURS

+57.1.757.1213

NUESTROS COLABORADORES

SOBRE COLOMBIA

+1.201.588.3999

BLOG

SOBRE TURQUIA

© 2016 DESTINATION by ANA GULDEN DBA GULDEN TOUR