Colombia - Peru - Chile

Program

Harita

Kondisyon

Görseller

Fiyat

1.Gün Bogota – Varış

 Bogota Eldorado Havalimanı dış hatlar geliş terminalinden kaşılama bizleri bekleyen Türkçe konuşan tercumanımız ve özel otobüsümüz ile Hotelimize ulaşıyoruz, alacağımız koktelin ardından odalara yerleşme.

Geceleme Bogota daki otelimizde

 

2.Gün Bogota - Cali

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Bogota’nın en eski bölgesi olan La Candelaria bölgesi gezisi: Kolomb öncesi döneme ait 35 bin parça eserin ergilendiği Altın Müzesi gezisi, Bolivar Meydanı, Adalet Sarayı, Kongre Binası ve El Sagrario Şapeli, ünlü Kolombiyalı ressam Fernando Botero’nun eserleri ile birlikte Dali, Monet ve Van Gogh un eserlerinin sergilendiği Botero Müzesi gezisi.

Öğle yemeğinden sonra, teleferik ile çıkacağımız Monserrate tepesi ziyareti ve ardından Eldorado Havalimanı iç hatlar gidiş terminaline transfer. Avianca hava yollarının AV9223 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 20:13 da Bogota’dan hareket ediyoruz ve 21:21 de Cali’ye varıyoruz.

Geceleme Cali deki otelimizde.

 

3.Gün Cali

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, tropikal iklimin meşhur çiçeği olan Orkid parkına gideceğiz. 7400 metrekarelik bu park da çeşitli orkidlerin tüm ihtişamını görmenin yanı sıra, bakımları, teorik ve pratik atölye çalışmaları hakkında bilgi alacağız. Daha sonra deniz seviyesinden 1474 metre yükseklikte olan Kristal tepesinde 26 metre yüksekliğindeki Cristo Rey heykelini ziyaret edeceğiz. Bu heykel Rio de Janeiro daki meşhur Cristo Redentor heykelinden sadece 12 metre daha kısadır. 464 ton ağırlığındaki bu heykel Cali’yi yukardan seyreder. Tepe inişimizde San Antonio semtine uğrayıp öğle yemeğimizi kristal tepesi inişinde bulunan Calinin en eski semti olan San Antonio’da alacağız. 5000 aşkın dısco nun olduğu Cali dünyanın Salsa dansı başkentidir. Bu dansı, tarihini ritmini öğrenmek için şehirde bulunan birçok dans okulundan en eskisi olan Deligrio ya gideceğiz.

Geceleme Cali deki otelimizde.

 

4.Gün Cali – Lima

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, özel otobüsümüz ile Cali’den 1,5 saat uzaklıkta olan Amaime kasabası sınırlarındaki Şeker Kamışı Müzesini (Museo de la Caña de Azúcar) ziyaret edeceğiz. Cali tarihinde önemli yeri olan Şeker kamaışının islenmesi zenci kölerin kullanılması ve makinaların tarih içerisinde nasıl evrim gösterdiğini göreceğiz. Müze çıkışında alacağımız öğle yemeğinin ardında Cali Alfonso Bonilla Aragón Havalimanı dış hatlar gidiş terminaline transfer

Trans Amerika hava yollarının AV149 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 17:56 da Cali’den hareket ediyoruz ve 20:40 da Lima’ya varıyoruz.

Geceleme Lima daki otelimizde

 

5.Gün Lima

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Lima şehir turu. Koloniyal mimarideki etkileyici yapıları nedeni ile UNESCO Dünya Mirasları listesine alınan “Krallar Şehri” Lima’da, Plaza Mayor, Lima Katedrali, Kraliyet Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından arkeoloji müzesi ziyaret edip ülke tarihi hakkında bilgi alacağız.

Geceleme Lima daki otelimizde

 

Lima hakkında daha fazla bilgi almak için http://whc.unesco.org/en/list/500 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

6.Gün Lima - Cusco

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Lima iç hatlar gidiş terminaline transfer. Yaklaşık bir saatlik uçuşun ardından deniz seviyesinden 3400 metre yükseklikte ki UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan Cusco şehrine varıyoruz. Hotelimizde, yükseklik ile oluşabilecek rahatsızlıklara iyi geldiği söylenen Koka bitkisi yapraklarından yapılan sıcak koka çayı ile karşılanıyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından cusco şehir turumuza başlıyoruz. Her adımda tarihin izleri ile karşılaşacağımız Antik İnka İmparatorluğu’nun gizemli arkeolojik kalıntılarını keşfe gidiyoruz. Santo Domingo, Plaza de Amas Katedrali’ni görecek, “Tanrı’nın yeri” Koricancha’yı ziyaret edeceğiz.

Geceleme Cusco deki otelimizde.

 

Cusco hakkında daha fazla bilgi almak için http://whc.unesco.org/en/list/273 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

7.Gün Cusco - Machu Picchu

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, sabahın erken saatlerinde Vistadome treniyle, dağların arasından geçerek dünyanın en nefes kesici arkeolojik harikalarından biri olan Machu Picchu’ya gidiyoruz.. Keyifli tren yolculuğumuzun ardından, dünya üzerinde güneş doğuşunun izlenebileceği en etkileyici yer olduğu savunulan, Büyük İnka İmparatorluğu’nun gizemli kalesi Machu Picchu’da keşif gezisine çıkıyoruz. Oğle yemeğimizi, Machu Picchu Sanctuary Lodge’un büyülü atmosferinde alacağız. Keyifli günümüzün ardından Cusco’ya dönüşümüz yine trenle.

Geceleme Cusco daki otelimizde.

 

Machu Picchu hakkında daha fazla bilgi almak için http://whc.unesco.org/en/list/274 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

8.Gün Cusco – Lima – Santiago

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, ilk önce içhatlar uçuşu ile Lima’ya daha sonra dış hatlar uçuşu ile Santiago ya ulaşıyoruz. Özel otobüsümüz ile Hotelimize transferimizin ardından, günümüz kalan kısmı serbest.

Geceleme Santiago daki otelimizde

 

9.Gün Santiago

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Santiago şehir turu. Şehrin önemli noktları olan Plaza de Armas (Silah Meydanı), Mercado Central (Balık Pazarı), Plaza de la Constitucion (Anayasa Meydanı), Providencia, Sanhattan ziyaret edeceğiz, gün batımını San Cristóbal tepesinde izledikten sonra Parque Arauco AVM de akşam yemeğimizi alacağız.

Geceleme Santiago’daki otelimizde.

 

10.Gün Santiago – Valparadiso

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, 4 saatlik dünyaca ünlü Şili şarap bağı (Casablanca) turuna katılacağız. Bu turda gidilen bağ ın değişik üzümlerinden elde edilen şarapları tatmanın yanı sıra üretimin nasıl yapıldığı da anlatılmaktadır. Tur sonunda bağ ın fabrika satış dükkanından özel fiyatlandırılmış şaraplar da alınabilir. Daha sonra yolumuza devam edip Nobel ödüllü şair Pablo Neruda'nın yaşadığı, sanatçılar, bohemler, romantikler ve maceraperestler için önemli bir şehir olan “Pasifiğin İncisi” diye anılan UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan Valparaiso'ya ulaşacağız. Panoromik şehir turunun arından Vina del Mar’in plajında deniz kum güneşin tadını çıkarıp, gün batımının ardından Santiago’ya geri dönüyoruz.

Geceleme Santiago’daki otelimizde.

 

Valparadiso hakkında daha fazla bilgi almak için http://whc.unesco.org/en/list/959 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

11.Gün Santiago – Bitiş

 Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Santiago Arturo Merino Benítez havalimanı transfer ve dış hatlar gidiş terminalinde turumuz bitiyor…

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

• Kolombiya da Bogota-Cali, Cali-Lima uluslar arası, Peru da Lima-Cusco gidiş geliş, Lima-Santiago uluslar arası ekonomi sınıfı uçak bileti

• Alan-Otel-Alan Transferleri

• Klimalı otobüsler İle Şehirlerarası Tüm Transferler

• Panoramik Şehir Turları

• Machu Picchu çıkış için Vistadome tren yolculuğu

• Belirtilen otellerde double konaklamalarda

• Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri

• Türkçe Rehberlik Hizmeti

• Havalimanı vergisi

 

 Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

• Kaza ve Sağlık Sigortası

• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar

• Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

• Bahşişler

 

 

Please inquire for a custom quote. The price is customized based on final hotel choices, travel dates, and other custom preferences.

Lütfen size özel teklif için istekte bulunun. Nihai fiyat; otel seçenekleri, seyahat tarihleri, ve diğer özel tercihlerine göre belirlenmektedir.

Por favor, pregunte para un presupuesto personalizado. El precio es personalizado basado en opciones finales de hoteles, fechas de viaje, y otras preferencias personalizadas.

CONTACT

ENG

TR

Gulden Tour

Destination by Ana Gulden

+57.318.436.0870

QUIENES SOMOS

LISTA de TOURS

+57.1.757.1213

NUESTROS COLABORADORES

SOBRE COLOMBIA

+1.201.588.3999

BLOG

SOBRE TURQUIA

© 2016 DESTINATION by ANA GULDEN DBA GULDEN TOUR